Facebook BandZone

Historie kapely AHARD

Kapelu založili na jaře roku 2007 Ivan Jekielek a bývalý bubeník Zdeněk Pavlík. Oba v té době odešli z kapely Knock Out. Na basovou kytaru obsadili Luboše Vršanského.

Na přelomu roku 2007/2008 přichází do kapely ze Slovenska zpěvák a hráč na klávesové nástroje-Mário Bošjak. V této sestavě začíná kapela absolvovat první koncerty a točí své první „Demo“.

Na konci roku 2008 z kapely odchází bubeník Zdeněk Pavlík a následně i zpěvák Mário Bošjak. Na jaře roku 2009 přichází do kapely bubeník Víťa Sargánek, zpěvák Bohumír Žídek a hráč na klávesy Lukáš Lipina. V této sestavě začíná kapela hojně koncertovat,a na začátku roku 2010 točí a poté i vydává své první CD – Prachy vládnou.

Na podzim téhož roku odchází z kapely, po vzájemných neshodách, baskytarista Luboš Vršanský. Kapela začíná narychlo hledat nového „basáka“. Na post baskytaristy se na dalších 6 měsíců staví Martin „Buchta“ Cupek, který v té době právě odchází od Miloše „DODO“ Doležala. Kapela absolvuje několik dalších úspěšných koncertů. V březnu 2011, Martin „Buchta“ Cupek, z kapely z osobních důvodů odchází.

Do kapely nastupuje na post baskytaristy Michal Plašuň,se kterým již kapela absolvuje všechny koncerty v roce 2011, mimo jiné – Noc plnou hvězd, Masters of Rock ve Vizovicích a další..... V červnu 2012 nás opouští PaaX, který se chce věnovat jiným aktivitám a místo něj nastupuje náš benjamínek Honza Golec.

Rok 2015: rok plný změn. Kapelu opouští dloholetý člen - frontman - Bohumír Žídek a na jeho post nastupuje Honza Bernátek (ex. Salamandra). Ke změně rovněž dochází na postu basové kytary, kde Honzu Golce nahrazuje Petr Galambica (ex. Bastard, Solar System, a další).

V lednu 2018 dochází ke změně na postu bubeníka.Po deseti letech odchází Vítězslav Sargánek a nahrazuje ho "mladá krev" Marek Šánta.